Połączenie do Monachium. Na co zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika

Połączenie do Monachium. Na co zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika

Monachium, czyli stolica niemieckiej Bawarii nierozerwalnie wiąże się z piłką nożną, festiwalem Oktoberfest oraz marką BMW. Jest to również prawdziwa perła architektury i miejsce gwarantujące niezapomniane wrażenia każdemu wielbicielowi historii, sztuki czy kultury. Jest to również jedno z bardziej rozwiniętych miast Bawarii i całych Niemiec. Nie bez powodu wielu turystów szuka komfortowego połączenia do Monachium w celu odwiedzenia tego wyjątkowego miasta. Pierwszym krokiem w tym celu będzie wybór odpowiedniego przewoźnika. Na co zwrócić uwagę podejmując tę decyzję?

busy Nowy Sącz Monachium

Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru przewoźnika?

W każdym mieście znajdziemy przynajmniej jedną firmę świadczącą usługi przewozu osób. Większe aglomeracje to nawet kilka do kilkunastu takich przewoźników, zatem czym kierować się przy wyborze tego, który bezpiecznie dowiezie nas z Polski do Monachium. Podejmując ostateczną decyzję, warto sprawdzić kilka aspektów, które gwarantują nam, że firma będzie uczciwa a podróż jednym z jej aut bezpieczna i bezproblemowa:

  • Rejestr działalności regulowanej oraz siedziba firmy – każda uczciwa firma świadcząca usługi przewozu osób powinna posiadać działalność gospodarczą zarejestrowaną w zakresie usług transportu. Jest to potwierdzenie, że zdobyła ona odpowiednie zezwolenia i licencje do przewozu pasażerów. Przedsiębiorstwo takie powinno posiadać również jawną siedzibę, która będzie stała i rzeczywista.
  • Odpowiednie certyfikaty oraz licencja na przewóz osób – wśród niezbędnych tego typu dokumentów można wymienić certyfikat kompetencji zawodowych, który potwierdza kwalifikacje, umiejętności oraz wiedzę niezbędne do prowadzenia tego typu firmy. Dokumentem tym powinien legitymować się właściciel firmy. Kolejne zaświadczenie to licencja na przewóz osób, którą powinien posiadać każdy kierowca.
  • Doświadczenie kierowcy oraz odpowiedni stan techniczny floty – wygląd oraz stan pojazdów, to gwarancja bezpiecznej i bezproblemowej podróży. Ważna będzie tutaj również opinia o firmie, jak i o samym kierowcy, który ma nas dowieźć pod wskazany adres. Warto zwrócić uwagę na to, by nie była to osoba z przypadku, ale kierowca busa z wieloletnim doświadczeniem i znajomością trasy.
  • Rozkład jazdy – przed podróżą busem do Monachium warto sprawdzić, na jakich przystankach zatrzymuje się wybrany przez nas przewoźnik. Na naszej trasie możliwe są przystanki w takich miastach jak: Kraków, Rzeszów, Nowy Sącz, Tarnów, Brzesko, Dębica, Wojnicz, Myślenice, Gorlice, Grybów, Mszana Dolna, Limanowa.
  • Komfort przejazdu – trasa z Polski do Niemiec powinna przebiegać w komfortowych warunkach, dlatego też warto zwrócić uwagę na udogodnienia, które oferuje przewoźnik. Najlepiej wybrać nowoczesnego busa wyposażonego w klimatyzację i rozkładane fotele.